Po mém úspěšném představení na Ironman Curych, kde jsem nakoukl do elitní desítky, moje příprava směřovala na druhý vrchol sezóny a to na Ironman Mallorca. Na Mallorce se sešla zvučná evropská jména v čele s Timo Brachtem, či debutantem Britem Donen. Závod probíhal ve známém letovisku Alcudia a v den D na ostrově panovalo letní počasí.

Plavecké část byla rozdělená do dvou okruhů a kvůli teplotě vody přes 24 stupňů byly zakázané neoprény. Cyklistika lemovala z části pobřeží, z části proběhla ve vnitrozemí a ke konci jsme zavítali i do kopců. Závěrečný maratón byl tradičně rozdělený na okruhy, celkem jich bylo čtyři a půl.

Tomáš Míka

Úvodní plaveckou část jsem absolvoval v rychlém čase 51:56 s ne velkou ztrátou na čelo závodu. Cyklistiku, kvůli náročnosti tamní tratě (hlavně poslední kopcovité části) jsem jel takticky podle předem stanovených wattů a tento tah, jak se později ukázalo, byl klíčový pro další vývoj závodu. Závěrečný maratón jsem rozběhl se svižném tempu, ale oproti Curychu, kde vývoj závodu byl podobný, jsem první kilometry běžel zadrženě a uvolněně. O úspěchu, či neúspěchu rozhodují až poslední kilometry, a tak jsem se snažil strhující tempo držet až do cílového prostoru. Výsledný čas běhu 2:52 je moje nové maximum. Celkový čas 8:56 mě vynesl na deváté místo v kategorii profesionálů.

Když triatlon, tak Bont Sub-8. Není lepší volby! Špičkové triatlonové boty jsou zárukou rychlé a nekompromisní jízdy. Model Sub8 neztrácí energii vynaloženou do pedálu, bota je tvrdá, ale přesto komfortní, je velmi dobře odvětraná a antibakteriální vložka zajištuje patřičný komfort při jízdě bez ponožek, tyto faktory jsem velmi ocenil během cyklistické části Ironman Mallorca.

Jsem pyšný, že mám tu možnost prát se s těmi nejlepšími o přední místa.