Kompozitní pojivo BONT

Epoxid nebo polyepoxid je termosetový epoxidový polymer, který vytvrzuje, když je smíchán s katalyzátorem nebo “tvrdidlem”. Proces polymerace se nazývá “vytvrzování”, může být řízen teplotou a volbou pryskyřic a tužidel. Proces může trvat několik minut až hodin.

Vývoj pryskyřice se firma BONT zabývá více než 36 let. Vytvoření pojiva, které je super tuhé, stává se tvarovatelným při nízkých teplotách a má krátký čas opětovného vytvrzení, je zásadní pro jedinečnou vlastnost treter BONT, kterou je možnost jednoduchého tepelného tvarování.

Naše pryskyřice měkne při pouhých 60°C. Po několika minutách směs opět vytvrdne. Tento proces lze libovolně podle potřeby opakovat. Materiál ohříváním a chladnutím nijak nemění své vlastnosti.

Většina výrobců karbonových komponentů používá už pre-impregnovanou pleteninu, u které nemohou ovlivnit použité pojivo. Žádný jiný výrobce nemá k dispozici směs, díky které lze karbon tvarovat již při 60°C. Běžný výrobce obuvi nemá žádný způsob, jak ovlivnit pryskyřici tak, aby vyhovoval požadavkům moderní tepelně tvarovatelné obuvi. Použití standardního karbonu je vhodné na rámy nebo komponenty, ale nehodí se pro konstrukci cyklistické obuvi.