Výroba

Ruční výroba tretry po jednotlivých částech je nejméně efektivní a zabere nejvíce času. Zároveň ale umožňuje být na špičce v oboru ve výkonu, který takto vyrobená tretra poskytuje. Výroba prochází neustálým procesem inovací a vylepšování unikátních procesů.

Výrobní postup

Většina výrobců cyklistické obuvi používá oddělenou výrobu podrážky a svršku, kdy obě části nakonec slepí dohromady. Bont tretry jsou vyrobeny monokok technologií prakticky z jednoho kusu materiálu, technologií inside-out – začně se od vnitřku a postupně se přidávají další části, které jsou zalaminovány do jednoho celku.

Kopyto

Ruční výroba se neobejde bez klasického ševcovského kopyta. Plastový základ je výsledkem 36 let práce v oboru a více než 20 tisíc laserových měření chodidel, což vede k výjimečně propracovanému základnímu tvaru obuvi, který vyhoví většině populace.

 Vnitřní část tretry

Je nejen velmi lehká, ale také odolná potu. Výroba začíná právě zde.

Paměťová pěna

Další částí tretry je výstelka z paměťové pěny, která neztrácí svůj tvar ani při dlouhodobém zatížení. Od ostatních částí je navíc oddělena a nehrozí tak její ovlivnění např. potem. Extra nízká hmotnost je také u značky Bont nezbytná.

Zpevňující pásky

Zpevňující pásky zajistí efektivní přenos energie a stálost tvaru v nejvíce namáhaných částech.

Karbonová pletenina

Bont používá pouze nejkvalitnější letecký karbon 3K 198 gramů na vnější části a UD nesměrový karbon pro vnitřní části tretry. UD karbon využívá při stejné pevnosti poloviční množství materiáu, protože neabsorbuje tolik pryskyřice. .

Svršek

Na vzniklý polotovar je napojen extrémně lehký svršek. Ručně jsou vytvořeny ventilační otvory, připevněny jsou přezky a upínací pásky. Jejich umístění stahuje chodidlo směrem dolů a dozadu. Jsou odstraněny zbytky lepidla a tretra je připravena k použití poté, co projde 16 místy kontroly kvality.

Výsledkem jsou tretry s nejlepším poměrem hmotnosti a tuhosti na trhu.

Vložka

Naopak poslední částí, která se vkládá do již hotové tretry, je vložka. Firma Bont používá tepelně tvarovatelné vložky z materiálu EVA, které mají tvrdost 65A při výšce pouhých 3 mm. Jsou extrémně lehké a tvarovatelné.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..