Tomáš Mika finišoval jako třetí muž na Slovakmanovi 113. Závod v Šamoríně byl jednak mistrovstvím Slovenska ve středním triatlonu a hlavně závěrečným podnikem seriálu Czechman Tour. Nabitá startovní listina slibovala velkou triatlonovou bitvu.

„Kdyby mi někdo před startem řekl, že budu brát třetí místo, neváhal bych ani vteřinu,“ okomentoval první dojmy po úspěšném závodě triatlonista Tomáš Mika. Tomáš završil úspěšné tažení v českém poháru. Jeho bilance je úctyhodná: Czechman 2. místo, Doksyrace 2. místo, Pilman MČR 1. místo a nyní vybojoval na Slovakmanovi 3. místo.

Tomáš Míka v cíli Slovakman 113

„Závod se pro mne vyvíjel dobře. V cyklistické části panoval silný vítr a i přesto jsem zajel výtečně. Intenzivní cyklistická část poznamenala můj výkon na běhu, ale i tak jsem se propracoval na pódiové umístění,“ doplnil Mika informace o průběhu závodu.

Tomáš Mika Slovakman 113

Tomáš Mika završí triatlonovou sezónu na Mallorce, kde se koná závod světové série Ironman Mallorca. Loni zde obsadil 9. místo a letos má ambice ještě o kousek vyšší.