Jubilejní 50. ročník Elkov Velké ceny města Hradec Králové vyhrál Alois Kaňkovský. Závodník týmu Whirlpool Author ovládl nejstarší městské kritérium na českém území, do své sbírky přidal třetí vítězství na okruhu v centru města. Druhý skončil Andi Bajc (Amplatz BMC) a třetí Herman Dahl (Sparebanken Sör).

“Minulý rok mi to tady nevyšlo, ale teď jsem vyhrál, navíc v hradeckých barvách, což je pro mě super. Kluci z týmu mi pomohli, sjížděli úniky, nastupovali do nástupů a já vsadil všechno na jednu kartu, na závěrečný spurt a vyšlo to,” řekl v cíli 32letý cyklista.

Úvodní etapu East Bohemia Tour ovládl Kaňkovský

“Kaňour” vyhrál i první etapu East Bohemia Tour v Třebechovicích pod Orebem, závodu 2. kategorie UCI Europe Tour. Etapu dlouhou 158,6 km ovládl opět v závěrečném spurtu.