tomáš mika v cíli Pilmana 2015

Elitní český triatlonista Tomáš Mika (Etriatlon team) zvítězil s náskokem téměř čtyř minut na Mistrovství ČR jednotlivců ve středním triatlonu (Pilman triatlon 2015) a do své sbírky si tak přidal titul národního šampiona. V závodě na střední trati v okolí Pilské nádrže, kterého se zúčastnilo 180 závodníků, za sebou v sobotu 22. srpna zanechal řadu triatlonistů zvučných jmen.

Po plavecké části vybíhal z vody Mika na 5. místě, do depa po cyklistické části závodu přijel na místě druhém. O celkovém pořadí nakonec rozhodla běžecká část, která patří k nejsilnějším stránkám Míky. V závěrečném třetím kole běhu předběhl dosud vedoucího Dvořáka a cílovou pásku Mika překonal s parádním náskokem.

tomáš mika v cíli Pilmana 2015

Konečné pořadí Pilman Triatlonu 2015 na stupních vítězů bylo následující:

  1. Tomáš Mika,
  2. Ladislav Dvořák
  3. Jan Majer.

„Závod se vyvíjel již od plavecké části dle mých představ a mohl jsem se tak držet předem stanovené taktiky. Jsem velmi spokojený s průběhem závodu i s mým výkonem, i když mi soupeři nedali nic zadarmo. Děkuji všem moc za podporu, která mne hnala vpřed na stupně vítězů,“ uvedl k průběhu závodu Tomáš Mika.

Tomáš Mika mistrem ČR

V sobotu 22. srpna se ve Žďáru nad Sázavou konal již 13. ročník závodu s názvem Pilman triatlon 2015. Šestý díl seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu byl zároveň mistrovstvím republiky jednotlivců ve středním triatlonu. Na závodníky zde čekalo tradičních 1,9 km plavání v Pilské nádrži, 93 km cyklistiky v kopcovité trati a 21 km běhu v krásné přírodě v okolí Pilské nádrže.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..