Cologne Triathlon v Kolíně nad Rýnem je třetí největší triatlonovou akcí v Německu. Víkend nabitý triatlonem vyvrcholil v neděli odstartováním hlavního závodu o vzdálenostech 3,8km plavání, 180km na kole a závěrečných 42,2km běhu.

Závod byl odstartován pro kategorii Elite v 7 hodin ráno. Plavalo se v tamním veslařském kanále s velmi čistou vodou. Od prvních desítek metrů jsem šel do vedení, které jsem udržel do prvního depa. Na cyklistickou část jsem vyrazil s dvouminutovým náskokem na skupinu pronásledovatelů.

Trať byla rozdělená do tří okruhů po 60 km na rovinatém profilu. Plný euforie vedoucího závodníka jsem hnal své kolo dopředu co to jen šlo. Svůj náskok jsem lehce ztrácel, ale ne nijak vážně a poprvé v životě jsem dorazil do druhého depa na prvním místě v čase cyklistiky 4:43 hod.

Tomáš Míka v tretrách Bont SUB-8

O necelou minutu za mnou přijela čtyřčlenná skupina pronásledovatelů. Na běhu jsem se snažil udržet vysoké tempo, ale na 12. km jsem byl předběhnutý skvěle běžícím Christianem Nitschkem a na 20. km Do Schrammem.I přes značnou krizi, kterou jsem si prožil, jsem dorazil do cíle na vynikajícím třetím místě! V čase 8:51!

Tento výsledek považuji zatím v mé sportovní kariéře za nejcennější!