Ironman Nice patří mezi nejnáročnější, ale zároveň nejprestižnější evropské závody ze seriálu Ironman. Azurové pobřeží každoročně přivítá přes dva tisíce závodníků z celého světa a letošní jubilejní desátý ročník nebyl výjimkou. Tento závod jsem měl v hledáčku už několik let a konečně letos jsem se postavil na start tohoto triatlonového monumentu.

Od úvodní plavecké disciplíny (3,8 km) jsem se snažil kontrolovat čelní postavení v závodě. Z vody jsem vybíhal na průběžném 11. místě. Cyklistická část je pak pravou fyzickou zkouškou pro všechny zúčastněné. Na triatlety čeká přes 2000 výškových metrů, které naberou v první polovině 180 kilometrové „štreky“. Zde v mém případě úspěchu sehrála značnou roli znalost tratě a velmi kvalitní cyklistický materiál. Do druhého depa jsem přijel okolo patnáctého místa.

11696631_1165231790157149_1235134086998952977_o

Závěrečná disciplína, tedy běh – respektive maraton – lemoval moře a odehrával se na místní promenádě. Teploty dosahovaly svého maxima a stín zde opravdu nebyl. Věděl jsem, že pro úspěch jsou důležité dvě věci: dobře zvolená strategie občerstvování a hydratace a nekompromisní běžecké tempo. Obě položky jsem se snažil dodržovat a brzy to přinášelo své ovoce v podobě posunu v celkovém pořadí. Nakonec jsem vybojoval 6. místo v hlavní kategorii profesionálů, což je zároveň historicky nejlepší české umístění na tomto závodě a nejrychlejší čas českého závodníka v historii tohoto závodu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..