Díky kontaktům Petra Klimeše z jeho tří trenérských stáží v mezinárodním sportovním centru ve Švýcarském Aiglu nám bylo nabídnuto nastavení posedu na dráhovém kole předním světovým specialistou! Australan Bryan McLean se úpravou posedů jezdců zabývá již mnoho let. Jeho rukama prošli např. Cadel Evans, Robbie McEven a nebo dráhová reprezentace Austrálie i Nového Zélandu.

Museli jsme se chopit příležitosti už jenom proto, že Bryan je velmi vytížený člověk a jeho cesty do Evropy nejsou velmi časté. Další návštěvu centra v Aiglu plánuje až na rok 2014. Vybráni byli dva naši mladí reprezentanti Pavel Kelemen a Robin Wagner.

Nutno říci, že celý proces nastavení posedu je velmi dlouhý. V průměru dvě a půl hodiny na jednoho sportovce. Nejdříve ze všeho byla našim borcům změřena délka končetin. Dalším krokem bylo nastavením polohy kufrů na tretrách, poté nastavení výšky a polohy sedla a na závěr poloha řídítek. V průběhu celého procesu je kolo upnuté do trenažéru a sportovec musí dbát Bryanových pokynů. Celý průběh nastavení si pečlivě zaznamenává do předem připravených formulářů.

Na závěr celého procesu měření byli borci vyzváni, aby se na nově nastavených posedech předvedli na velodromu. Bryan odborným pohledem zkoumal každého z nich. S posedem Pavla Kelemena byl navýsost spokojen a na Robinově kole provedl poté ještě další malé změny a tím jsme naši misi ukončili…

Zdroj: www.duklabrnosprint.cz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..